Budowa studni głębinowej – kiedy warto skusić się na takie rozwiązanie?

Kupując działkę warto sprawdzić, czy znajduje się ona w zasięgu sieci wodociągowej, do której będzie można podpiąć instalację w celu czerpania wody do gospodarstwa domowego. W przypadku, gdy działka będzie znajdować się z dala od miejskiego źródła wody, warto zdecydować się na budowę studni głębinowej. To wygodne, bezpieczne, wydaje oraz oszczędne rozwiązanie. Przekonajmy się dlaczego?Woda pobierana ze studni głębinowej pochodzi z pokładów skalnych umiejscowionych na głębokości 15-20 metrów. Warstwa wodonośna przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych, dzięki czemu woda jest bardzo dobrej jakości.

Z perspektywy czasu studnia głębinowa generuje spore oszczędności – z biegiem czasu inwestor pokrywa koszty tylko i wyłącznie energii elektrycznej zasilającej pompy głębinowe.

Dodatkowo właściciele studni głębinowych nie są uzależnieni od rosnących cen za dostarczanie wody oraz od awarii skutkujących brakiem wody podczas naprawy.

Fachowe wykonanie studni głębinowej

Aby, studnia głębinowa była profesjonalnie wykonana niezbędny jest fachowy sprzęt oraz doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy. Sprawne i profesjonalne usługi w tym zakresie oferuje firma Drillpol.