Budowa studni głębinowej

Uciążliwy ruch uliczny oraz spaliny przyczyniają się do tego, że wielu inwestorów decyduje się na budowę domu w zacisznej okolicy, z dala od zgiełku miejskiego. W takim przypadku dostęp do sieci miejskiego wodociągu nie zawsze jest zapewniony. Co w takiej sytuacji?

Własne ujęcie wody

Idealnym rozwiązaniem jest budowa własnego ujęcia wody – studni głębinowej, która zapewnia czystą wodę z pewnego źródła. Przed rozpoczęciem prac należy poznać warunki gruntowo – wodne na swojej działce oraz uzyskać pozwolenie na budowę studni załatwiając wszelkie formalności urzędowe.

Usytuowanie studni na działce

Bardzo ważną kwestią jest lokalizacja studni, która jest uzależniona od przepisów prawnych. Należy zachować odpowiednie odległości od wszelkich obiektów w celu zachowania najwyższej jakości wody. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury odległość osi studni powinna wynosić przynajmniej:

  • 5 metrów od granicy działki,
  • 7,5 metra od przydrożnego rowu,
  • 15 metrów od budynków inwentarskich i zbiorników do gromadzenia nieczystości,
  •  30 metrów od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji,
  • 70 metrów od nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych.

Budowa studni głębinowej z firmą Drillpol

Firma Drillpol specjalizuje się wierceniem studni głębinowych i chłonnych, a także otworów pod pompy ciepła, spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa. Fachowa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że profesjonalnie oraz sprawnie wykonują każdą usługę.