Jak poprawnie dobrać pompę głębinową?

Pompa głębinowa jest montowana w studniach głębinowych kilka, a nawet kilkanaście metrów pod ziemią. Jak odpowiednio dobrać oraz zamontować taką pompę głębinową, żeby przez wiele lat pracowała bezproblemowo i bezawaryjnie? Co jest bardzo istotne podczas wyboru pompy głębinowej?

Pompa głębinowa – jak poprawnie ją dobrać?

Na odpowiednia i bezawaryjną pracę pompy głębinowej składa się kilka ważnych czynników. Oczywiście sama pompa głębinowa musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na ciągłą pracę w warunkach wodnych. Zastosowanie innowacyjnych technologii w silniku oraz elementach hydraulicznych, ale także bardzo wielu rodzajów zabezpieczeń zapewnia bezproblemową oraz całkowicie bezawaryjną pracę bardzo nowoczesnych pomp głębinowych. Natomiast musimy pamiętać, że nawet najlepszej jakości urządzenie, musi być odpowiednio dobrane oraz mieć zapewnione optymalne warunki pracy. Co więc jest bardzo ważne? Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać parametry pompy głębinowej, takie jak wysokość podnoszenia i wydajność, do konkretnych wymagań, jak i warunków. Podczas wyboru pompy głębinowej trzeba również uwzględnić warunki gruntowo-wodne na danym terenie, działce: na jakiej głębokości znajdują się warstwy wodonośne, czy występują spore wahania jej poziomu oraz jakiej jakości jest woda, która będzie pompowana.

Chodzi przede wszystkim o zawartość piasku, który ma ogromne znaczenie na niekorzystne działanie na podzespoły każdej pompy głębinowej. Natomiast wielkość pompy głębinowej musi być dobrze dopasowana do średnicy studni, w której będzie zamontowana. Niezwykle ważny jest również sam jej montaż, a w tym prawidłowe podłączenie do instalacji elektrycznej, ale również do instalacji wodnej. Dopiero uwzględnienie wszystkich wyżej wymienionych czynników będzie gwarantowało długą żywotność naszej pompy głębinowej oraz brak jakichkolwiek kłopotów eksploatacyjnych. Jest to bardzo istotne, ponieważ jakiekolwiek nawet najdrobniejsze naprawy pompy głębinowej, która jest zamontowana w studni, są nie tylko problematyczne, ale także wiążą się z dodatkowymi wydatkami. Przed zakupem konkretnej pompy warto się zorientować, czy firma, którą wybraliśmy zapewnia profesjonalny serwis, ale również w razie potrzeby szybko i sprawnie upora się z ewentualnym usunięciem usterki oraz oferuję długoletnią dostępność części zamiennych.

Oferta Firmy Drillpol

Jeżeli poszukujecie firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie w odwiertach pod studnie głębinowe, studnie chłonne czy pompy ciepła, to Drillpol jest najlepszym profesjonalistą na rynku! Jeśli planujesz budowę studni głębinowej, to zapoznaj się z naszą ofertą na naszej stronie.