Jak wybrać miejsce odwiertu studni głębinowej?

Na budowę studni głębinowej decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego, jest to opłacalna inwestycja, która zwraca się już po kilku latach. Korzyści z niej płynących jest wiele – między innym własne, niezależne źródło czystej wody oraz brak podwyżek cen za dostarczanie wody jak w przypadku sieci wodociągowych. Budowę studni warto zlecić profesjonalnej firmie z doświadczeniem, która w pierwszej kolejności sprawdzi grunt działki i odpowiednio wybierze miejsce odwiertu.

Przebieg pasma wodonośnego

Miejsce odwiertu studnie głębinowej można sprawdzić w mapach hydrogeologicznych Polski. W przypadku gdy działka umiejscowiona jest w całości na paśmie wodonośnym maszyny wiertnicze zostaną ustawione najbliżej umiejscowienia hydroforni w budynku. Należy jednak zachować zawarte w przepisach odległości od:

  • granicy działki
  • osadnika ściekowego
  • gazu
  • kabli energetycznych znajdujących się pod ziemią
  • budynków gospodarczych.

Jeśli działkę przecinają niewielkie pasy wodonośne warto przeprowadzić dodatkowe badania, które są dobierane do terenu i profilu geologicznego gruntu. Wśród nich można wyróżnić: badanie radiestezyjne, elektrosejsmiczne oraz elektrooporowe.

Jeśli jesteś zainteresowany budową studni głębinowej wybierz profesjonalnego wykonawcę. Firma Drillpol działa sprawnie oraz profesjonalnie.