Na czym polega czyszczenie studni głębinowej?

Wszystkie studnie głębinowe, bez względu na, to jak są one skonstruowane, ulegają procesom starzenia. Przyczyną tego są oczywiście procesy fizyczne, chemiczne oraz biologiczne. Wewnątrz, jak i na zewnątrz filtra gromadzą się przeróżne osady, które zamykają szczeliny oraz pory filtracyjne, ale także zmniejszają sprawność studni co prowadzi nawet do całkowitego zablokowania przepływu wody.

Czyszczenie oraz dezynfekcja studni głębinowej

Czyszczenia oraz dezynfekcji studni głębinowej powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku. Natomiast sam proces czyszczenia przebiega w kilku etapach. Pierwszym etapem jest wypompowanie zalegającej w studni wody. Następnie musimy dokładnie wybrać warstwę mułu oraz osadów, która zebrała się na dnie oraz oczyścić studnię mechanicznie przy użyciu tak zwanego szczotkowania. Żeby dezynfekcja i czyszczenie było bardzo dokładne i skuteczne, to należy również oczyścić studnie chemicznie. Kolejnym etapem czyszczenia studni głębinowej jest wykonanie podsypki żwirowej, specjalnym żwirem filtracyjnym, zdezynfekowanie studni, dezynfekcja instalacji wody pitnej w budynku, jak i zdezynfekowanie wody studziennej po zakończeniu czyszczenia i dezynfekcji. W wielu przypadkach bardzo niezbędne okazuje się również uszczelnieni studni szybkoschnącym materiałem, jak cement. Pamiętajmy, że decydując się na budowę studni głębinowej, powinniśmy zdać się na profesjonalistów w tej dziedzinie. Specjaliści z firmy Drillpol z Tychów wykonują odwierty z najwyższą starannością oraz dokładnością.

Wskazania do czyszczenia studni głębinowej

Dzięki czyszczeniu studni głębinowej pozbywamy się z wody zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych oraz zwiększymy wydajność studni, zachowujemy czystość mikrobiologiczną wody, poprawimy jej smak, zapach i barwę. Prócz corocznego czyszczenia, czynność tę powinniśmy wykonywać każdorazowo, kiedy:

  •  woda w naszej studni staje się mętna,
  •  zmienia się jej smak i zapach,
  •  kiedy pozostawia nalot na armaturze,
  •  kiedy skóra po kontakcie z woda jest podrażniona,
  •  kiedy woda zostawia rdzawe ślady na praniu/ubraniach,
  •  kiedy studnia przez dłuższy czas nie była użytkowana.

Oferta firmy Drillpol

Jeśli poszukujecie specjalistów nie tylko w odwiertach pod studnie głębinowe, ale również chcecie przeprowadzić czyszczenie, renowację czy serwis pompy, to nasza ofertą jest skierowana do Ciebie! Zapoznaj się z szeroką ofertą na naszej stronie.