Przydomowa studnia czy woda z wodociągów miejskich?

Woda jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Bez źródła wody oraz odprowadzania ścieków jak wiadomo nie da się żyć. Woda zaspokaja pragnienie, zapewnia zdrowie oraz jest podstawowym elementem higieny osobistej. Skąd pobierać wodę, aby mieć ją pod dostatkiem? Czy woda ze studni nadaje się tylko do celów gospodarczych? Postaramy się przybliżyć temat studni głębinowej.

Woda z sieci wodociągów miejskich

Właściciele domów, które stoją na terenie, gdzie jest możliwość podpięcia się do sieci wodociągowej nie muszą zastanawiać się jak będą zaopatrywać się w wodę. W większości sytuacji mają nawet obowiązek podpiąć się do sieci miejskiej. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ po wybudowaniu przyłącza i podpisaniu umowy na dostawę wody można od razu zacząć z niej korzystać. Woda, która pochodzi z sieci wodociągów miejskich przede wszystkim jest oczyszczona ze szkodliwych substancji i w razie potrzeby uzdatniana. Pod względem bakteriologicznym jakość tej wody spełnia warunki stawiane wodzie zdatnej do picia.

Zalety posiadania studni głębinowej

Wiercenie to z kolei rozwiązanie, jeżeli w pobliżu wodociągu nie ma, budowa przyłącza jest zbyt droga bądź kłopotliwa w wykonaniu. Za przykład możemy tutaj podać prowadzenie wykopu przez cudze działki. Budowa studni głębinowej może też zostać zrealizowana, jeżeli posiadamy możliwość podpięcia się pod wodociągi miejskie. Niekiedy decydujemy się na taką inwestycję z prostych przyczyn finansowych, a mianowicie jeżeli posiadamy duże gospodarstwo rolne albo ogromny ogród. Woda ze studni może nam służyć do podlewania terenu co daje na przestrzeni czasu ogromne oszczędności, ponieważ za wodę ze studnie nie płacimy. Studnie głębinowe są na tyle głęboko wiercone, że bez problemu jesteśmy w stanie dostać się do warstw wodonośnych, a w efekcie uzyskać wodę na każdej posesji.

Firma DrillPol jest wieloletnim specjalistom w zakresie wiercenia studni głębinowych i chłonnych. To firma o wysokim standardzie usług oraz profesjonalnym podejściem do klienta. Jeżeli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej, zapraszamy do kontaktu.