Studnia głębinowa – inwestycja na lata

Studnia głębinowa jako własne ujęcie wody – to coraz częściej stosowane rozwiązanie w wielu gospodarstwach domowych. Decydując się na jej budowę, warto zastanowić się jaką wybrać pompę. Sprawdźmy czym charakteryzują się samozasysająca pompa do studni głębinowej i w jakich okolicznościach warto ją zastosować.

Pompa o napędzie ręcznym – rzadkość

Obecna technologia stale pędzi do przodu, dlatego pompy o napędzie ręcznym są coraz rzadziej stosowane w studniach. Warto wybrać to rozwiązanie w przypadku częstych przerw w dostawie wody.

Samozasysająca pompa o napędzie elektrycznym 

Ten typ pompy wchodzi w skład zestawu hydroforowego. Pompę montuje się w budynku, a następnie przy pomocy rury łączy ze studnią. Warto zwrócić uwagę, że pompa jest dość głośna i może pompować wodę tylko z głębokości około siedmiu metrów.

Jeśli chodzi o zalety to wymienić należy przede wszystkim niskie koszty oraz łatwy dostęp do urządzenia w razie konserwacji lub konieczności naprawy.

DrillPol zaprasza

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat studni głębinowych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz poradnikiem o budowie i eksploatacji studni głębinowych, który przygotowaliśmy z myślą o naszych klientach.