Sieć wodociągowa vs studnia głębinowa

Każdy z nas wie, że woda jest niezbędna do codziennego funkcjonowania. Sposobów na jej czerpanie jest kilka – najczęściej inwestorzy decydują się na korzystanie z sieci wodociągowej lub budowę własnej studni głębinowej. Od kilku lat drugie rozwiązanie cieszy się coraz większym powodzeniem. Sprawdźmy dlaczego?

Niezależność od wysokich kosztów wody z sieci wodociągowej

Ceny wody z sieci wodociągów miejskich stale rosną. Inwestor decydujący na własne ujęcie wody nie płaci za nią. W ciągu roku generuje to spore oszczędności. Ponosi tylko koszty prądu niezbędnego do napędu pompy, które jak się okazuję są niewielkie.

Dodatkowo właściciele studni głębinowych nie musi martwić się spadkiem ciśnienia jak w przypadku sieci wodociągowych czy brakiem wody podczas awarii.

Gwarancja czystej wody

Woda czerpana ze studni głębinowej przemieszcza się przez wiele warstw filtracyjnych co oczyszczę wodę z głębin, dzięki czemu jakość wydobywanej wody jest naprawdę wysoka.

Doświadczony wykonawca studni głębinowej

Gdybyście szukali wykonawcy studni głębinowej z doświadczeniem oraz fachową wiedzą warto wybrać Drillpol. Specjalizują się wierceniem studni głębinowych i chłonnych, a także otworów pod pompy ciepła, spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy. A wszystkich ciekawych szczegółów zachęcamy do przeczytania naszego poradnika o studniach głębinowych.