Studnia głębinowa – inwestycja, która się szybko zwraca

Posiadanie własnej studni głębinowej przynosi bardzo dużo korzyści, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie własnej studni głębinowej. W studnię inwestują nie tylko osoby, które nie mają dostępu do wody z sieci miejskiej, ale także osoby mające przyłącze wodociągowe. Skąd tak ogromne zainteresowanie inwestycją w studnie głębinowe? Czego możemy się spodziewać, jeżeli zdecydujemy się na własną studnię?

Zalety studni głębinowej

Studnia głębinowa zapewnia nam nieograniczony dostęp do darmowych wód gruntowych, a to z całą pewnością największa zaleta tej inwestycji, która sprawia, że na własną studnię decyduje się coraz więcej nie tylko właścicieli gospodarstw rolnych, ale również gospodarstw domowych. Bowiem posiadając własną studnię, jesteśmy całkowicie niezależni od sieci wodociągowej, dzięki czemu nie obawiamy się żadnych awarii instalacji czy podniesienia cen. Wodę mamy całkowicie za darmo. Warto zaznaczyć, że woda, która pochodzi ze studni głębinowej jest najwyższej jakości oraz pozbawiona jest kamienia i rdzy, które niestety bardzo często występują w wodzie miejskiej. Zanim wody gruntowe dotrą na powierzchnię, są dokładnie filtrowane przez warstwy gleby, ale także żwirowe filtry studzienne. Dzięki temu mamy pewność wysokiej jakości wody, którą możemy się cieszyć przez wiele lat za darmo. Należy też podkreślić, że ta inwestycja zwraca się bardzo szybko. Jeżeli myślisz, że własna studnia to coś dla Ciebie, skontaktujmy się ze specjalistami z firmy Drillpol z Tychów, która od lat specjalizuje się w wierceniu studni głębinowych.

Rodzaje studni przydomowych

Warto zastanowić się również, jaki rodzaj studni najlepiej spełni nasze oczekiwania. Obecnie wyróżniamy dwa podstawowe typy studni, a mianowicie studnie wiercone i kopane. Te drugie studnie przypominają najzwyklejsze, tradycyjne studnie, które pamiętamy jeszcze z ogródków naszych dziadków czy pradziadków. Nowoczesne studnie wiercone, nazywane również studniami głębinowymi, wykonywane są za pomocą specjalnej wiertnicy, natomiast ich głębokość sięga nawet 30 metrów. Do działania takiej studni niezbędna jest rura osłonowa i filtracyjna. Pamiętajmy, żeby wykonanie studni zlecić doświadczonym profesjonalistom.