Studnia głębinowa – inwestycja na lata

Budowa studni głębinowej to rozwiązanie, na które obecnie decyduje się coraz więcej inwestorów. Dzieje się tak za sprawą wielu korzyści wynikających z posiadania własnego ujęcia wody. Sprawdźmy czym charakteryzuje się studnia głębinowa.

Studni głębinowa jest studnią wierconą, której głębokość może wynosić nawet do 10 m. Przy jej budowie wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt. Przed rozpoczęciem budowy należy zastanowić się za pomocą jakich rur będziemy użytkować wodę. Do wyboru mamy osłonową oraz filtracyjną. Druga z nich wnika w warstwę wodonośną natomiast pierwsza dociera tylko w jej okolice. W celu usprawnienia dopływu wody powierzchnię wokół rur obsypuje się żwirem. Rura osłonowa zakończona jest obejmą nośną, w której znajduje się zawór odcinający wodę oraz przyłącze.

Głębokość studni

W celu ustalenia na jakiej głębokości należy kopać studnię konieczne jest wykonanie badań geologicznych, mających na celu rozpoznanie obszaru oraz warunków hydrologicznych a także ustalenie danych dotyczących wymiaru średnicy rury, długości filtra oraz głębokości jego umieszczenia.

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy sprawdźcie ofertę firmy Drillpol. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w branży oraz precyzja.