Największe zalety studni głębinowej

Studnie głębinowe to doskonały sposób na pewne i czyste źródło wody. Sama nazwa „głębinowe” wskazuje, że woda pobierana jest z niskich warstw gleby. Aby korzystać z najlepszej jakości wody w niektórych przypadkach zaleca się stosowanie dodatkowych filtrów. Ich głównym celem jest poprawa parametrów fizyczno- chemicznych. Prawidłowo dobrany filtr, przede wszystkich chroni zdrowie użytkowników wody, ale także dba o baterię i ceramikę łazienkową, co jest niezwykle ważne w budynkach mieszkalnych.

Sposoby filtracji

  • Filtracja mechaniczna usuwa z wody resztki piasku oraz drobne zanieczyszczenia. Najczęściej ma postać wkładu siatkowego ze stali nierdzewnej, bądź tworzywa sztucznego, kolumny z wypełnieniem filtrującym oraz wkładów wymiennych.
  • Filtracja węglem aktywnym, usuwa związki organiczne herbicydy oraz pestycydy. Dodatkowo zadba o poprawę smaku wody.
  • Demineralizacja filtrami odwróconej osmozy usuwa: bakterie, wirusy, związki organiczne, metale ciężkie oraz pierwiastki promieniotwórcze.

Szukasz firmy, która wykona studnię głębinową?

Planujesz budowę studni głębinowej? Chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane jak należy? Postaw na usługi firmy Drillpol i sprawdź nasz poradnik dla inwestora.