Studnie głębinowe Drillpol, czyli ‘Eko’ woda!

Studnie głębinowe coraz częściej możemy spotkać na gospodarstwach domowych. Decydujemy się na nie głównie ze względu na to, aby mieć niezależność od miejskiej sieci wodociągowej oraz ze względów finansowych. Każdy z nas wie, że niemożliwe jest życie bez dostępu do wody to dobro, które odgrywa w życiu olbrzymią rolę. Często niestety jakość wody z sieci wodociągowej pozostawia wiele do życzenia i właśnie wtedy z odsieczą przybywa studnia głębinowa. Woda czerpana ze studni głębinowej to nie tylko pierwszorzędnie czysta woda, ale i ogromne oszczędności!

Rodzaje studni głębinowych

Wyróżniamy trzy rodzaje studni: pierwsza z nich to studnie kopane, która sięgają maksymalnie 20 metrów głębokości i są zabezpieczane cembrowiną z kręgów bocznych. Drugi rodzaj studni to studnia wąskorurowa inaczej zwana studnią abisyńską. Trzeci najbardziej popularny rodzaj studni to studnia głębinowa. Jest ona najmniej podatna na zanieczyszczenia, a wykonuje się ją poprzez odwiert na głębokości od 20 do 70 metrów.

Czy warto inwestować w studnię głębinową?

Wiele gospodarstw staję przed decyzją inwestycji, jaką jest studnia głębinowa z kilku przyczyn. Jedną z nich jest na przykład brak dostępu do sieci wodociągów miejskich na naszej działce lub gwarancja dobrej jakości wody.  Właściciele studni, którzy jednocześnie korzystają z sieci wodociągów miejskich zaznaczają, że w chwili awarii studnia jest bardzo dobrą alternatywą. Koszt budowy studni głębinowej to inwestycja, która zwróci się po kilku latach – jest to rozwiązanie bardzo opłacalne. 

Drillpol to firma z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Każdy odwiert traktują bardzo profesjonalnie, dbając szczególnie o zadowolenie klienta. Firma ta posiada maszyny wiertnicze, które z powodzeniem radzą sobie z wszelkimi uwarunkowaniami gruntu. Profesjonalne odwierty tylko z firmą Drillpol!