Studnie Głębinowe Drillpol - profesjonalne odwierty!

Chcąc doprowadzić wodę do domu mamy dwie potencjalne możliwości. Pierwszą z nich jest podłączenie się do sieci wodociągowej, a druga to wybudowanie własnego ujęcia wody, czyli studni. Obydwa te rozwiązania mają swoje wady i zalety i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Obecnie w budownictwie coraz częściej jesteśmy w stanie zaobserwować trend budowania domów niezależnych, czyli autonomicznych od zewnętrznej infrastruktury. Własna studnia daje nam właśnie taką niezależność. Korzystanie z usług wodociągów to najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie, ale czy zawsze jest ono opłacalne? Kiedy warto inwestować w budowę własnej studni?

Istnieją cztery rodzaje wód podziemnych: zaskórne, gruntowe, wgłębne i głębinowe. Tylko te dwa ostatnie rodzaje nadają się do bezpośredniego spożywania, gdyż są one czyste pod względem chemicznym i bakteriologicznym. Studnia pozwala na czerpanie wody znajdującej się głęboko pod ziemią, w warstwach wodonośnych. Kiedyś do pozyskiwania wody ze studni wykorzystywano wiadra, żurawie lub kołowroty. Obecnie stosowane są pompy elektryczne, przy głębokościach do 8 m-pompy ssące, a przy większych – pompy głębinowe.

Co to jest studnia głębinowa?

Studnia głębinowa inaczej zwana studnią wierconą służy do pozyskiwania wód głębinowych i wgłębnych. Taka studnia ma zwykle głębokość 12-60 m i wykonywana jest przy pomocy wiertnicy. Elementami studni głębinowej są: rura osłonowa i rura filtracyjna, która wnika głęboko w warstwę wodonośną. Dookoła niej znajduje się obsypka ze żwiru, która usprawnia dopływ wody. Ze względu na ograniczenie wysokości ssania, pompa w zestawie hydroforowym może zasysać wodę znajdującą się na głębokości do 7-8 m. Wobec tego, aby uniknąć problemu powstawania pęcherzyków powietrza, którym towarzyszy gwałtowny przyrost ciśnienia wykorzystuje się specjalne głębinowe pompy tłoczące.

Firma DrillPol jest wieloletnim specjalistą w zakresie wiercenia studni głębinowych i chłonnych. To firma o wysokim standardzie usług oraz profesjonalnym podejściem do klienta. Jeżeli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Drillpol.