Własna studnia głębinowa, to się opłaca!

Budując dom, zazwyczaj planujemy również założenie ogrodu. Pojawia się wtedy kwestia podlewania oraz zużycia wody na potrzeby upraw i trawnika. Podlewanie średniej wielkości ogrodu niestety w skali roku może pochłonąć nawet kilkaset tysięcy litrów wody. Koszty te są uzależnione od wielkości naszego ogrodu oraz źródła czerpania wody i kształtują się na bardzo różnym poziomie. Potencjalny posiadacz działki lub ogrodu może zdecydować się na korzystanie z wodociągów miejskich, zbieranie wody deszczowej w specjalnych zbiornikach lub wybudowanie własnego ujęcia. Ostatnie rozwiązanie pod względem ekonomicznym jest zdecydowanie najbardziej korzystne oraz opłacalne.

Co nam daje studia głębinowa

Studnia głębinowa oczywiście daje nam wodę. Ale, oprócz niej, może dawać nam również bardzo duże oszczędności, niektórym natomiast satysfakcję bycia alternatywnym, a jeszcze innym ciekawy oraz jednocześnie praktyczny element dekoracyjny ogrodu. Natomiast bardzo ważnym pytaniem jest – komu przyda się studnia głębinowa?

Chociaż może trudno w to uwierzyć, to niestety nie wszystkie działki mają doprowadzoną wodę z wodociągu. Jeżeli planujemy właśnie na takiej działce wybudować dom, to musimy zapłacić niemała kwotę za doprowadzenie na nią takiego wodociągu albo wybrać znacznie tańszą alternatywę jaką z budowa studni głębinowej.

Bardzo często koszt właśnie tego drugiego przedsięwzięcia jest o wiele niższy, a przy okazji daje nam również widok na bardzo realne oszczędności. Są one tym bardziej prawdopodobne, im więcej wody będziemy zużywać, na przykład do podlewania sporych rozmiarów ogrodu.

Oferta firmy Drillpol

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat studni głębinowych, a mianowicie ich zalet, możliwości wykonania, ale również kosztów całej inwestycji, to zapraszamy do kontaktu z firmą Drillpol w Tychach. Są to specjaliści w zakresie wykonywania studni głębinowych oraz odwiertów pod dolne źródło pomp ciepła. Oferują profesjonalne usługi oraz fachowe doradztwo na etapie przygotowań.