Własne ujęcie wody – gwarancja jakości oraz czystości wody

Własne ujęcie wody jest doskonałym rozwiązaniem niosącym za sobą wiele zalet. Jednak, aby tak było, warto wybrać usługi doświadczonej firmy, która wszystkie prace wykona profesjonalnie. Przekonajmy się dlaczego warto zdecydować się na budowę studni głębinowej?

Dobra jakość wody

Studnie głębinowe zaopatrują gospodarstwa domowe w wodę, która pobierana jest z głębokości powyżej 10 metrów. Wydobyta woda jest czysta i zdatna do spożycia. Dzieje się tak, za sprawą nieprzepuszczalnej warstwy ponad źródłem wody, która chroni ją przed zanieczyszczeniem.

Koszt budowy studni głębinowej

Koszt budowy studni głębinowej jest uzależniany od warunków gruntowo- wodnych na terenie działki inwestora. Przy płytkiej i wydajnej warstwie wodonośnej cena jest niższa. W przypadku konieczności zakupu filtrów do uzdatniania wody oraz pompy, koszt będzie wyższy.

Budowa studni głębinowej to inwestycja opłacalna, która zwróci się w przeciągu kilku lat. Szczególnie warto się na nią zdecydować w przypadku, gdy dom usytuowany jest daleko od sieci wodociągowej i podłączenie się do niej generuje duże koszty.

Jeśli planujesz budowę studni głębinowej i szukasz firmy z doświadczeniem oraz nowoczesnym sprzętem, wybierz Drillpol. Gwarantują profesjonalne usługi oraz szybki czas realizacji.