Wykonanie studni głębinowej

Budowa studnie głębinowej to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które gwarantuje dobrej jakości wodę z pewnego źródła. Wielu inwestorów wybiera ten wariant także ze względu na stale rosnące ceny wody dostarczanej z sieci wodociągów miejskich. Decydując się na budowę studni głębinowej nie musimy czekać z jej realizacją na konkretną porę roku.

Wiosna, lato, jesień czy zima?

Prace związane z budową studni głębinowej możemy rozpocząć o każdej porze roku, także zimą kiedy ziemia zamarza najwyżej do głębokości 1,5 m. Z pewnością zamarznięta utrudnia kopanie, ale nie stanowi przeszkody, która uniemożliwiałaby prace. Decydując się na rozpoczęcie prac wiosną istnieje ryzyko, że topniejący śnieg może mylnie wskazać wysokość, na której umiejscowiona jest warstwa wodonośna. Warto więc skorzystać z usług firmy, która używa profesjonalnego sprzętu oraz posiada spore doświadczenie.

Materiał do budowy studni głębinowej

Bardzo istotną kwestią jest wybranie odpowiedniego materiału do budowy studni, który nie może wpływać na pogorszenie jakości czerpanej wody. Dno studni warto wyłożyć żwirem, a poszczególne kręgi należy dokładnie uszczelnić. W przypadku gdy woda nie będzie napływała tylko z dołu dobrze zastosować krąg z perforacją.

Wykonawca studni głębinowej

Decydując się na budowę studni głębinowej warto jej wykonanie zlecić firmie z doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Drillpol. Gwarantujemy najwyższą jakość usług.