Nie bez powodu mówi się, że woda zaczerpnięta wprost ze studni, ma bardzo dobry smak. Wpływa na to kilka czynników.

Zdrowie i smak

Przede wszystkim, na jakość wody ze studni głębinowej wpływa brak chlorowania, a jak wiadomo, ma on bardzo charakterystyczny zapach, który głównie kojarzy się z pływalniami. Oczywiście stosowanie chloru na basenach jest jak najbardziej ważne, jednak nie ma potrzeby, by taka woda płynęła także w naszych kranach.

Chlor sprawia, że woda poza innym smakiem, traci także swoją krystaliczną postać, można spotkać się z sytuacjami, że od chloru jest wręcz biała. Natomiast woda ze studni głębinowej, nie ma dodawanych chemicznych środków, przez co jest o wiele zdrowsza.

Badanie wody ze studni

Oczywiście należy zadbać o bezpieczeństwo, dlatego zaraz po wywierceniu studni głębinowej, przeprowadzane są badania czystości wody. Takie badanie należy powtarzać co kilka lat.

Może być tak, że woda w naszej studni głębinowej będzie miała w swoim składzie za dużo żelaza lub manganu. Dodatkowo taka woda może być skażona przez czynniki mikrobiologiczne, azotany, azotyny czy też siarkowodór (np. jeżeli w pobliżu studni, zostanie wybudowane szambo). Oczywiście są to bardzo rzadkie przypadki, jednak należy zachować pełne bezpieczeństwo, zanim woda ze studni głębinowej wkroczy w 100% do użytku domowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź przygotowany przez nas poradnik o budowie i użytkowaniu studni głębinowych.

Studnie głębinowe DrillPol

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na nasze studnie głębinowe – wykonujemy je kompleksowo, a także dbamy by woda była w pełni zdrowa.