Studnia głębinowa – inwestycja na lata

Studnie głębinowe są nieustannie wykorzystywane przez wiele gospodarstw domowych, mimo tego, że dostęp do wody wodociągowej jest praktycznie wszędzie. Skąd taka tendencja?

Gdzie może powstać studnia głębinowa?

Studnia głębinowa może powstać wszędzie, gdzie wykryto źródło wody – istotne jest, aby przed wierceniem, wykonać dokładną analizę warw ziemi, aby precyzyjnie określić gdzie znajduje się woda. Warto zaznaczyć, że bez takiego badania, koszt wiercenia studni głębinowej możne znacząco wzrosnąć, przez wielokrotne wytypowanie złego miejsca do wiercenia.

Dlaczego studnia pozwala zaoszczędzić?

W większych miastach, i na ich obrzeżach, woda wodociągowa jest droga. Przy prowadzeniu nawet małego gospodarstwa domowego, roczne rachunki za wodę ciepłą i zimną mogą wzrosnąć do kilku tysięcy złotych. Samo wiercenie studni i zakup odpowiednich części, jest niemałym, ale jednak jednorazowym kosztem. Taka inwestycja może się zwrócić już w dwa lata.

Warto zaznaczyć, że studnia głębinowa może być eksploatowana nawet przez kilkadziesiąt lat, bez konieczności zmiany rur i pompy. Niemniej jednak, warto co jakiś czas poddawać ją przeglądowi.

Ponadto, woda pochodząca ze studni głębinowej jest czystsza i miększa niż ta pochodząca z wodociągów, co znacząco wydłuża żywotność sprzętów AGD.

DrillPol na Śląsku

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na studnie głębinowe – gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia.