Budowa studni głębinowej – kiedy warto skusić się na takie rozwiązanie?

Woda jest niezbędna do życia. Są dwa sposoby doprowadzenia jej do domu – własne ujęcie (studnia) lub sieć wodociągowa. Wiadomo, że jakość wody z zewnętrznej sieci jest gorszej jakości, niż ta z własnej studni, w dodatki jej cena nie jest wcale taka niska. Podczas budowy domu warto więc zastanowić się nad budową własnego, sprawdzonego źródła wody. W tym celu należy wykonać badania geologiczne.

Dlaczego badania geologiczne są tak istotne?

W celu ustalenia głębokości wykopu powinno się wykonać badania geologiczne, które rozpoznają budowę geologiczną oraz warunki hydrogeologiczne. Wyniki badań przedstawią obraz litologiczny, informujący o głębokości występowania poszczególnych warstw wodonośnych. Dzięki otrzymanym wynikom możliwe będzie profesjonalne dobranie odpowiednich do budowy studni głębinowych parametrów takich jak: długość filtra czy średnica rur.

Szukasz firmy która wybuduje studnie głębinową?

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej warto zapoznać się z ofertą naszej firmy DrillPol. Zapewniamy kompleksowe wykonanie usługi, czyli formalności, badania geologiczne i wywiercenie w pełni funkcjonalnej studni głębinowej. A wszystkich dociekliwych zapraszamy do przejrzenia naszego poradnika o studniach głębinowych.