Najczęstsze błędy przy podłączeniu studni głębinowej do budynku

Podłączenie studni głębinowej do budynku jest bardzo istotnym procesem, podczas którego można popełnić wiele błędów wpływających na komfort oraz jakość użytkowania studni. Warto wybrać wykonawcę, która specjalizuje się w budowie studni głębinowej oraz ma doświadczenie i wiedzę. Sprawdźmy jakie błędy można popełnić podczas podłączenia studni.

Brak badania wydajności studni

Istotne, aby po zakończeniu prac wykonać próbę wydajności studni poprzez ciągle pompowanie wody przez co najmniej godzinę. Standardowe przewidywane zapotrzebowanie wynosi 1m3 na godzinę. Intensywność czerpania wody powinna przekroczyć ten wynik. Podczas próby czerpania wody dochodzi także do ułożenia się warstw filtracyjnych w złożu wodonośnym.

Nieprzeprowadzenie próby jakość wody

Po dokonaniu badania wydajności wody należy ocenić jej jakość. Warto zwrócić uwagę na przezroczystość, zapach, smak, twardość oraz zawartość żelaza.

Brak uszczelnienia rury osłonowej

Ważne, aby dokładnie uszczelnić wodonośną rurę osłonową jeśli będzie przechodziła przez płytsze niewykorzystane warstwy. Dzięki temu zapobiegniemy mieszaniu się wody użytkowej z tą położoną na wyższych poziomach, która często zawiera bakterie i zanieczyszczenia.

Chcesz widzieć więcej? Sprawdź nasz poradnik o praktycznych aspektach i formalnościach związanych z budową studni głębinowej.

Firma Drillpol zaprasza do współpracy. Oferujemy profesjonalne usługi.