Studnia głębinowa, to dobra alternatywa dla wodociągów

Posiadając własne źródło wody, nie musimy ponosić comiesięcznych kosztów stałych, ponieważ korzystamy z własnego ujęcia wody teoretycznie za darmo, natomiast w praktyce płacimy jedynie za pobór prądu, który jest potrzebny do działania pompy obsługującej studnię. W przypadku podłączenia do wodociągu jesteśmy zobowiązani regularnie płacić rachunki według bieżącego zużycia. Dlatego wiercenie studni głębinowych bardzo popularne jest na dużych gospodarstwach domowych oraz takich, które zużywają na co dzień spore ilości wody, np. do obsługi systemu nawadniającego. Własne źródło pozwala na bardzo efektywne, ekologiczne oraz tanie pozyskiwanie wody, ale również uniezależnienie się od miejskiej, dość często awaryjnej wodociągowej sieci.

Rodzaje studni – jaki wybrać wariant?

W gospodarstwach domowych najczęściej mamy do czynienia z trzema wariantami studni, w zależności od tego, jak głęboko znajdują się warstwy wodonośne. Pierwszy wariant to niegdyś bardzo popularne studnie kopane, względnie płytkie, ponieważ ich głębokość to kilka metrów pod ziemią. Są one stosowane, jeżeli warstwa wodonośna nie jest zlokalizowana na dużych głębokościach. Wykonane są one z betonowych bądź żelbetowych kręgów oraz wyposażone w pompę, najczęściej samozasysającą, albo zatapialną. Natomiast jeśli warstwa wodonośna zlokalizowana jest głębiej niż kilka metrów, wykorzystuje się coraz popularniejsze, wiercone studnie głębinowe. Do ich budowy powinniśmy wynająć profesjonalną firmę, która przeprowadzi odwiert. Studnię głębinową tworzą rury o średnicy 0,1 m, a na dnie umieszcza się filtr ze specjalnym osadnikiem, natomiast do obsługi studni najczęściej wykorzystuje się pompy głębinowe.

Oferta firmy Drillpol

Jeżeli macie działkę rekreacyjną lub budowlaną i chcecie posiadać własne ujęcie wody, to firma Drillpol będzie najlepszym wykonawcą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w odwiertach pod studnie głębinowe, studnie chłonne oraz pod pomy ciepła. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy!