Etapy budowy studni głębinowej z firmą Drillpol

Własne ujęcie wody to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej inwestorów – nie tylko osoby prywatne budujące domy, ale także właściciele hoteli, aquaparków czy zakładów. Budowa studni głębinowej to inwestycja, która zwróci się po kilku latach i przeniesie ogromne korzyści już na etapie jej budowy. Sprawdźcie jak wygląda budowanie studni krok po kroku z firmą Drillpol.

Wycena oraz wizja lokalna

Firma Drillpol od lat zajmuje się budową studni głębinowych. Na podstawie danych, które podaje klient określamy warunki i głębokość odwiertów, a także orientacyjny koszt inwestycji. Następnie dokonujemy wizji w terenie i wyznaczamy miejsce wiercenia studnia oraz termin jej budowy.

Rozpoczęcie prac

W pierwszej kolejności wykonujemy odwierty studni – szczelne osadzenie rury osłonowej gwarantuje wody bez bakterii. Nasza firma jako nieliczna podczas budowy wykorzystuje system osadzania rur o różnej średnicy tzw. Symmetrix, dzięki czemu nie stosujemy wielu kolumn rur stalowych.

Kolejnym etapem wykonania studni głębinowej jest montaż kolumny filtrowej przy pomocy rur studziennych PCV z atestem, a następnie żwirowanie i uszczelnienie otworu – przestrzeń między filtrami a ścianą odwiertu wypełniamy żwirem filtracyjnym.

Pompowanie, dobór pompy oraz podłączenie studni

Po wykonaniu pierścieniu uszczelniającego następuje pompowanie oczyszczające pozwalające określić wydajność studni oraz głębokość lustra wody. Te dane oraz szacowane zapotrzebowanie użytkownika na wodę pozwalają dobrać odpowiednią pompę głębinowa. Końcowym etapem naszych prac jest podłączenie studni do budynku.

Zakończenie budowy studni nie oznacza zakończenia współpracy, oferujemy także usługi renowacji studni głębinowej oraz serwis pomp. Zapraszamy do skorzystania naszej oferty.