Jak są robione odwierty pod studnię głębinową?

Przydomowa studnia głębinowa to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Mieszkańcy domków posiadających własne ujęcie wody przede wszystkim cenią sobie niezależność od wodociągów miejskich. Nie dotyczą ich podwyżki cen, awarie czy spadek ciśnienia w sieci. Poza tym, woda ze studni głębinowej jest czystsza i zdrowasza.

Badanie geologiczne

Przed podjęciem decyzji o budowie własnego ujęcia wody warto upewnić się czy istnieje taka możliwość. Wykonana ekspertyza geologiczna terenu oceni panujące warunki hydrogeologiczne określające rodzaje warstw wodonośnych oraz orientacyjną głębokość wody wgłębnej. Powyższe informację będą niezbędne do wyboru odpowiedniej techniki odwiertu oraz pozwolą dokładnie dopasować elementy konstrukcyjne studni.

Metody wiercenia studni głębinowej

Studnie głębinowe najczęściej wierci się metodą płuczkową oraz udarowo- obrotową. Drugą z nich wykorzystuje się, gdy podłoże umieszczenia studni jest twarde, porowate lub skalne. W tym przypadku wiertnica hydrauliczna oraz młoty wiertnicze uderzają w skałę i zagłębiają się w gruncie. Jednocześnie sprężarka płucze powstały otwór.

W przypadku innego rodzaju podłoża podczas budowy studni głębinowej wykorzystywana jest metoda płuczkowa, która wymaga niedużych nakładów finansowych oraz jest szybka w realizacji. Podczas wiercenia pod dużym ciśnieniem do otworu wtłaczana jest woda. Jednocześnie płuczka wiertnicza wypłukuje urobek oraz schładza pracujące wiertło.

Jeżeli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zespół Drillpol to doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy. Podczas budowy wykorzystujemy materiały najwyższej jakości oraz profesjonalny sprzęt najnowszej generacji, zapewniający dokładność w działaniu.