Największe zalety studni głębinowej

Posiadanie studni głębinowej niesie sporo korzyści, nie jest więc dziwne, że coraz więcej osób decyduje się na własne ujęcie wody na swojej działce. Co ciekawe, w studnię inwestują również osoby, które mają możliwość przyłączenia się do sieci wodociągów miejskich. Skąd takie ogromne zainteresowanie studniami głębinowymi? Na jakie plusy możemy liczyć, jeżeli zdecydujemy się na własną studnię? I przede wszystkim – komu powinniśmy zlecić jej wykonanie?

Rodzaje studni

Warto zastanowić się, jaki rodzaj studni najlepiej będzie spełniać nasze oczekiwania. Obecnie wyróżniamy dwa podstawowe typy studni – studnie wiercone oraz kopane. Te drugie najbardziej przypominają tradycyjne studnie. Natomiast nowoczesne studnie wiercone, które nazywane są również głębinowymi bądź rurowymi, wykonywane są przy użyciu wiertnicy, a ich głębokość sięga nawet 30 metrów. Do działania takiej studni potrzebna jest rura osłonowa oraz filtracyjna.

Największe zalety studni głębinowych

Studnie głębinowe zapewniają nieograniczony dostęp do całkowicie darmowych wód gruntowych, to z pewnością jedna z największych zalet tej inwestycji, która powoduje, że na własne ujęcie wody decyduje się coraz większe grono osób. Posiadając własną studnie, jesteśmy niezależni od sieci wodociągów miejskich, dzięki czemu nie obawiamy się takich sytuacji jak awaria instalacji, czy podniesienie cen. Wodę mamy całkowicie za darmo. Warto również zaznaczyć, że woda ze studni głębinowej jest bardzo dobrej jakości oraz pozbawiona jest rdzy i kamienia, które niestety często występują w wodzie miejskiej. Zanim wody gruntowe do nas dotrą, są bardzo dokładnie filtrowane przez warstwy gleby oraz żwirowe filtry studzienne. Pozwala nam to cieszyć się wysokiej jakości wodą, którą mamy zupełnie za darmo. Należy także podkreślić, że inwestycja w studnię głębinową zwraca się naprawdę bardzo szybko.

Oferta firmy Drillpol

Jeśli czujemy, że własna studnia głębinowa to idealne rozwiązanie dla nas, skontaktujmy się z fachowcami, takimi jak firma Drillpol z Tychów. Firma specjalizuje się w odwiertach pod studnie głębinowe oraz studnie chłonne. Zakres działalności Drillpol obejmuje również odwierty na potrzeby pomp ciepła. Sprawdźcie sami ofertę na drillpol.com.